https://enneagramegitim.com/wp-content/uploads/2018/02/FACEBANNER-BU--1200x250.jpg
Yayıncılık

 Günümüz eğitim dünyasında teknoloji ya da eğitim uygulamalarına yapılan yatırımlara rağmen istenilen sonuçların alınamadığını görüyoruz. Bunun en önemli sebeplerinden biri de öğrencinin bireysel farklılıklarının, kendi imkan ve kabiliyetlerinin ve mizaç yapılarının dikkate alınmamasıdır.

Her çocuğun ayrı bir alem ayrı bir dünya olduğu gerçeği, ona ulaşmak için özel bir yolu gerekli kılar. Onlara ulaşabilmek için bu yolları bilmeye ihtiyaç vardır.

Bununla birlikte her öğrenci kendine özgü bir öğrenme ve kendini gerçekleştirme süreci yaşamakta, doğuştan getirdiği mizacının yapısal özelliklerini kullanmaktadır. Öğrencinin bu yapısal özelliklerini gerçekleştirebileceği sağlıklı zeminleri oluşturan, öğrencinin bireysel farklılıklarını dikkate alan kurumlarda eğitim gören öğrencilerin daha mutlu, huzurlu ve başarılı olduklarını görmekteyiz.

Bu kurumlarda oluşturulan eğitim ortamının kuvvetlendirilmesi için eğitim materyal ve kaynaklarının da yine çocukların mizaç yapıları ve özelliklerini dikkate alarak hazırlanması fayda sağlayacaktır.

Enneagram Eğitim Danışmanlık olarak bu perspektifle Çalışkan Yayınları’na  MİZU REHBERİM çalışmasını hazırladık. Çalışkan Yayınları tarafından hazırlanan kaynak kitaplar setine Enneagram Eğitim Danışmanlık olarak mizaçların dikkate alındığı özellikler kurguladık.

Bu özellikler çerçevesinde Mizu Rehberim kullanan her öğrenci için bir mizaç testi hazırladık. Mizaç testi sonucunda öğrenciye özel mizaç özelliklerini içeren detaylı bir rapor oluşturduk. Mizu Rehberim kullanan eğitimcilerimizi de bu rapor doğrultusunda öğrencilerini çok kısa sürede tanıma, sahip oldukları potansiyel imkan ve kabiliyetlerini fark etme imkanına kavuşturduk.

Eğitim kitapları içindeki her sayfaya her mizaç özelliğindeki çocukların temel arayışları ve motivasyon noktalarının dikkate alındığı motivasyon cümleleri hazırladık. Bu cümleler ile çocukların kendi farkındalıkları ve kendilerinin motivasyon noktalarını keşfetmelerine yardımcı olacak bir imkan sunduk.

EPOSTA ABONELİĞİ