Enneagram kişiliği anlamak üzerine dinamik bir yaklaşımdır. Basit bir sınıflama değildir. Kişinin ana mizacının temel özelliklerini anlatırken, kanat denilen ve kişiyi etkileyen diğer mizacın hayatına getirdiği katkıdan da bahseder. Stres durumlarda kişinin duygu davranış ve düşünce yapısı olarak gittiği mizacı tanımlar. En sağlıklıya giden yolda dikkat etmesi gereken tuzakları gösterir.
 Enneagram, kendimizi daha iyi anlamamıza ve ilişkilerimizi daha kolay ve zarafetle yönetmemize yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır.
 Sadece kendimiz hakkında değil, aynı zamanda dünyayı diğer insanların gözlerinden görmeye, nasıl ve neden düşündüklerini, hissettiklerini ve nasıl davrandıklarını anlamaya yönelik değerli, derinlikli ve ayrıntılı bilgi edinmemizi sağlar.
 Enneagram’ın armağanı, kim olmadığımızı zarifçe tarif etmesidir Kendimiz hakkında bilmediğimiz şeyler bizi ve ilişkilerimizi incitebilir. Kim olduğumuzu ve neden aynı sıkışmalara uğradığımızı öğrenmek bizi hem kendimizle hem de çevremizle yeniden barıştırabilir. Yalnızca kendimiz hakkında daha fazla şey öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda insanların düşüncelerini, hissettiklerini, yaptıklarını nasıl ve neden yaptıklarını anlayarak diğer insanların gözünden dünyayı görmeyi öğrenebiliriz. Enneagram bilgeliği, gerçekte kim olduğumuza dair bilgiye bizi daha kolay götürebilir. Enneagram, kendi kendinizi yenilgiye uğratan yanlarınızı tanımanıza, üstesinden gelmenize ve en otantik halinize dönüşmenize yardımcı olacaktır.

EPOSTA ABONELİĞİ